Facebook

Projekt Čeští muži bez hranic

Kniha, kalendář a slavnostní benefice

Dne 15. prosince 2016 se v plzeňské Měšťanské besedě konal slavnostní benefiční večer, jehož výtěžek byl věnován 3 organizacím.

V rámci tohoto slavnostního večera proběhl křest kalendáře, který pro Nadační fond exkluzivně nafotil fotograf Antonín Kratochvíl a křest knihy Čeští muži bez hranic spisovatele Jiřího Boudníka. Vyvrcholením celé akce byla charitativní dražba, která vynesla 3,65 milionu Kč. Tato částka byla rovným dílem rozdělena mezi 3 plzeňské dobročinné organizace.

Pozvání na slavnostní večer přijala i p. Lucie Bílá, která se stala patronkou kalendáře a celý večer, za doprovodu malíře Alexe Dowise, slavnostně otevřela svými písněmi.

Obsahem prestižního kalendáře a knihy Nadačního fondu Plzeň sobě je 12 výjimečných českých mužů, kteří museli emigrovat kvůli minulému režimu do zahraničí. Před objektivem Antonína Kratochvíla zapózoval nejen sám Antonín, jakožto jeden z 12 mužů, ale i režisér Miloš Forman, politik Karel Schwarzenberg, ředitel Lagardére Active a majitel radia Evropa 2 Michel Fleischmann, malíř Kristian Kodet, herec Jan Tříska, hoteliér Ivan Chadima, muzikant Rudy Linka, dokumentarista Steve Lichtag nebo diplomat Karel Kovanda, politolog Petr Robejšek nebo například pamětník holocaustu Jiří Brady. Všichni muži z kalendáře do dražby vložili své cenné dary, které se následně dražily. Dražitelé svedli například boj o dýmku Karla Schwarzenberga, kterou na pódiu prezentoval europoslanec Jiří Pospíšil, dražil se například i obraz Kristiana Kodeta, běžecké boty Jana Třísky, vzácná jazzová kytara od Rudyho Linky, který na ni během večera dokonce zahrál a také sako Miloše Formana, v němž sám točil slavný film Amadeus. Filmař Steve Lichtag dal do dražby největší ořech světa a žraločí zub starý desetitisíce let.

Čeští muži bez hranic
Lucie Bílá, Antonín Kratochvíl, Jiří Boudník a předseda NF Plzeň sobě Roman Jurečko při představování kalendáře a knihy Čeští muži bez hranic
Čeští muži bez hranic
Antonín Kratochvíl při autogramiádě kalendáře Čeští muži bez hranic.
Čeští muži bez hranic
Rudy Linka a jeho kytara Gibson 1973
Čeští muži bez hranic
Antonín Kratochvíl s osobním předmětem věnovaným do dražby – portrét Bono Vox
Čeští muži bez hranic
Předávání šeků – zástupci Dětského domova Domino Plzeň